25 tysięcy dla chorego Mateusza podczas Biegu SGH!

Ależ się działo podczas Biegu SGH! Głównym celem V edycji charytatywnego Biegu SGH była pomoc finansowa dla półtorarocznego Mateuszka cierpiącego na rdzeniowy zanik mięśni. Dzięki wspólnemu działaniu Uczestników i Partnerów Biegu udało się zebrać aż 25 tysięcy!!! Suma zostanie przekazana na kosztowną rehabilitację i leki dostępne wyłącznie w Belgii. Mieliśmy skromy udział w tej zbiórce – Wild Grass przekazał napoje, a cały zysk ze sprzedaży trafił na konto Mateusza. Dziękujemy Wam za wsparcie!

Bieg SGH to naprawdę godne uwagi przedsięwzięcie. W Wydarzeniu wzięło udział wielu Ambasadorów biegów długodystansowych, np. Julia Kotecka-Nerek – biegaczka i popularyzatorka zdrowego trybu życiu, czy Łukasz Oskierko, zwycięzca poprzednich edycji. Bieg wspierali zabiegany duet Zabiegani.tv – Kamila Gąsiorek i Marcin Frej, a także biegacz Michał Bernardelli. Wisienką na torcie była obecność boksera Krzysztofa „Diablo” Włodarczyka, czy olimpijczyka Szymon Kołeckiego.

Jak co roku, uczestnicy mieli do wyboru dwa dystanse: 5 i 10 km, ale nowością tej edycji był Bieg Dziecięcy. Aż 130 dzieciaków w wieku 8-15 lat zmagało się z trasą o długości 1100 m. W sumie, w Biegu wzięło udział 1300 biegaczy!