Chełmno – dawny kamieniołom rajem slacklinerów!

Chełmno to niezwykłe miejsce, odkryte przed laty przez slacklinerów do ich spacerów po taśmach. Faktem jest że okolica jest urocza. Dawny kamieniołom, niesamowite formacje skalne, a dodatkowo zachód słońca sprawia, że skały wyglądają jak skąpane w czerwieni. Nic dziwnego, że do tej miejscówki zjeżdżają slacklinerzy z całej Polski. A towarzyszą im nasze napojki – jak widać na załączonym filmie 🙂 Głównym bohaterem filmu jest akrobatyczny kunszt prezentowany przez Adama Kamiński. Adam jest jednym z inicjatorów akcji „Od Zera do Highlinera”, której celem jest kształcenie przyszłych slacklinerów. ChaiKola x ChaiMate patronują tej inicjatywie.

Jedną z wypraw na górę Chełmno zrobiły nasze znajome slacklinerki, które skusiły nie tylko niesamowite widoki, ale też możliwość przejścia 29 metrową taśmą, zwaną „lożą szyderców”. Ale góra oferuje możliwości zawieszenia jeszcze dłuższych taśm – 50 i 60 m.w niedalekim sąsiedztwie „loży szyderców”. Babski wypad ma swoje zalety: nie tylko można pobalansować na hajkach, ale pochillować z ChaiKolką, czy pobiwakować w dziewczęcym gronie! #girlspower 🙂

Zdjęcia / film dzięki uprzejmości: Aurelii Milach / SlacKing, Zoe J, Katarzyny Staśkiewicz, Kuby Bałdycha, Adama Kamińskiego. Dziękujemy!