Roztocze Wschodnie: ChaiKola kolejny raz na Folkowisku!

Na Folkowisku – Festiwalu Kultury Pogranicza napoje Wild Grass zadebiutowały w zeszłym roku. Wtedy urzekło nas ciepłe przyjęcie organizatorów, niesamowici ludzie, artyści z różnych stron świata. Do uczestnictwa zachęcała nas rodzinna atmosfera i bogaty program artystyczny, który został m.in doceniony przez Europejską Federację Festiwali. Folkowisko narodziło się z nieformalnych spotkań miłośników kultury ludowej organizowanych w Chutorze Gorajec. Za każdym razem, impreza poświęcona innemu wycinkowi wieloetnicznej przeszłości wschodniej Polski. Raz jest to kultura Ukrainy, innym kultura żydowska, czy chłopska.

Tegoroczna edycja zgromadziła 1500 uczestników, a na scenach w Gorajcu wystąpiło aż 17 zespołów, m.in Yerba Mater, czy nagrodzona w tym roku Fryderykiem – Kapela ze Wsi Warszawa. Na Folkowisku można było posłuchać także Andrzeja Stasiuka! Dużo się działo – oprócz muzyki, uczestnicy mogli skorzystać z warsztatów łucznictwa, tańców hinduskich, czy poćwiczyć jogę. No i oczywiście napić się ChaiKoli, która tradycyjnie cieszyła się największym uznaniem wśród najmłodszych uczestników.

Miło nam, że mogliśmy być po raz kolejny Partnerem Festiwalu Folkowisko. Jednocześnie nasze napoje były jedynymi oficjalnymi napojami bezalkoholowymi na tej zacnej imprezie! Dziękujemy!

fot. Anna Serkis / Michał Szwerc