Podsumowanie sezonu Formula Student!

Dobiegł końca sezon Formula Student – za inżynierami z PUT Motorsport aż 4 rundy zawodów z udziałem bolidu Maria. Nadeszła chwila na szczegółowe podsumowanie – jest do czego wracać!

Już pierwsze zawody na słynnym Silverstone wynagrodziły trudy całego sezonu. Maria była najszybszym bolidem spalinowym w stawce! Pozostałe wyniki również dawały powody do dumy – w TOP 10 uplasowaliśmy się w SkidPadzie, Autocrossie, Design Event, a także w najbardziej wymagającym Endurance oraz Overall. Kolejne zawody – FS East  potwierdziły, że Maria to bolid na poziomie czołówki świata FS – TOP 5 w Acceleration, TOP 10 w Endurance i Dynamic Overall.

Formula Student Czech Republic – ta runda była szczególnie owocna w sukcesy – PUT Motorsport zdobył tytuł Wicemistrzów Acceleration! Maria jest jednym z najszybszych bolidów spalinowych na świecie! A dalej: TOP 5 w Acceleration, Skidpadzie, Design Event i Business Presentation oraz 8. miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów FS Czech Republic, sprawia, że jesteśmy naprawdę zadowoleni z Marii!

Formula Student Germany! Do Polski PUT Motorsport wrócili z niemałym sukcesem, ponieważ TOP 5 Acceleration – 5. miejsce na tak ciężkich zawodach jak te w Niemczech są dużym wyróżnieniem. Wysoką lokatę zajęli również w drugiej konkurencji dynamicznej Skid Pad – 14. miejsce. To wszystko nie byłoby możliwe bez naszych wspaniałych kierowców, którzy pokazali nie tylko swoje umiejętności, ale również ogromne opanowanie. Zawody w Niemczech są najbardziej prestiżowymi zawodami na świecie. A przez cały cykl zawodów – Inżynierom walczącym o wysokie lokaty – towarzyszyła, co widać na załączonym obrazku – ChaiKola. 🙂