Królowa śniegu, czyli rytuał rozmnażania serc!

Królowa śniegu, rytuał rozmnażania serc – to kolejny spektakl Kolektywu Aurora, który wystawiany jest w oknach Szklanego Domu przy ul. Mickiewicza, na warszawskim Żoliborzu. Pomysłodawczyni i dramaturżka performensu mówi tak o tej oddolnej, artystycznej inicjatywie:  – Królowa Śniegu pięknie obrazuje, czym różni się droga rozumu od drogi serca. Możemy bardzo długo analizować wszystko albo działać. Kolektyw wybiera działanie, podobnie jak Gerda. Wszyscy potrzebujemy rozładowania emocji, poczucia wspólnoty, rozmrożenia. Prawdziwa moc jest w nas, w oddolnych inicjatywach, w działaniu z poszanowaniem każdej żywej istoty. Manifestujemy rzeczywistość, w jakiej chcemy żyć. (za: Onet).

Wśród zaproszonych twórców do odegrania ról z baśni Hansa Christiana Andersena znaleźli się m.in. Natalia Przybysz, Czesław Mozil, Gaba Kulka, Tomasz Tyndyk, czy Olga Mysłowska. Dodatkową atrakcją spektaklu był pokaz Grupy Tańca z Wachlarzami Bojowymi, oraz wizualizacje na fasadzie budynku, które są stałym punktem programu wszystkich przedstawień Kolektywu Aurora. Poprzednia inicjatywa twórców „Królowej śniegu” zyskała uznanie widzów oraz koneserów sztuki. Nagrodzono ich statuetką O!lśnienia – nagrodą kulturalną Onetu i Miasta Kraków. Wtedy doceniono twórców – Oskara Sadowskiego i Aleksandrę Cieślak wraz kolektywem za spektakl „Dziady na Mickiewicza”. Nominację uzasadniono: „Za rewolucyjny performans, w którym artyści połączyli się z protestującymi w obronie praw kobiet i słowami wieszcza wyrazili współczesne niepokoje Polaków”.

Zarówno podczas grania „Dziadów”, jak i Królowej śniegu” – spektakl był wystawiany za darmo dla zebranych spacerowiczów na ul. Mickiewicza oraz formie online. Streaming wydarzenia, można obejrzeć pod linkiem: https://www.facebook.com/WlodekCiejkaTV/posts/298281941664034

Bardzo było nam miło brać udział w tej inicjatywie. Na backstage’u napoje Wild Grass dbały o siły witalne artystów oraz ekipy technicznej! Siła!