Wyjazdowy mecz naszych Wrotkarek w Lecce!

Lecce: wrotki, pizza, plaża, ChaiKola, wrotki, pizza, plaża i jeszcze raz wrotki. W skrócie tak wyglądał drużynowy wyjazd na południe Włoch. Głównym celem był udział, naszych ambasadorek –  Worst Warsaw Derby Team w SalenTrack 2018. Jest to oficjalny mecz zorganizowany przez Stryx Roller Derby Salento i Seasters – Adriatic Roller Derby League.


W sobotę 26 czerwca WWDT zagrały mecz z Seasters. Był bardzo wymagający i dość wyrównany. Ostateczny wynik to 136:130 dla Seasters, czyli tylko 6 punktów przewagi! Dla wielu z nas był to pierwszy mecz od dłuższego czasu i zdecydowałyśmy się zagrać w niepełnym składzie, więc tym bardziej jest powód do dumy, że osiągnęły tak dobry wynik! Szczególne podziękowania należą się koleżankom z Włoch i Anglii, które wsparły skład naszych Ambasadorek i stały się częścią drużyny na ten dzień. Jest to powód do szczęścia, bo to ważny krok w zdobywaniu doświadczenia na torze i budowaniu drużyny. Co więcej – Magda aka Bionic MaddieNess została wyróżniona jako najlepsza jammerka!


Dziewczyny miały ogromną frajdę, biorąc udział w treningu z dziewczynami ze Stryx, odwiedzając lokalny skatepark i zaliczając kąpiele w obu morzach. Włosi byli niesamowicie gościnni, pokazali nam gdzie zjeść najlepszą pizzę i napić się dobrego piwa. A dziewczyny, w rewanżu – przedstawiły im napój – Sobear Bitter Italian! Na włoską pogodę, jak znalazł! 

fot. Gabriele A Albergo