Melting Paradise, czyli wernisaż Aleksandry Osy

Melting Paradise Aleksandry Osy to zbiór prac artystki powstałych w Grecji w latach 2017-2019. Celem projektu jest pokazanie dwuznaczności i złożoności procesów społecznych zachodzącym w kraju rozdartym przez kryzys, jednocześnie wciąż będącym wakacyjnym rajem. W TFH Koncept, na Szpitalnej 8 trwa właśnie czasowa wystawa artystki. A my mieliśmy okazję uczestniczyć w wernisażu serwując nasze letnie drinki na bazie #SobearBitterItalian.

Aleksandra Osa urodziła się w Warszawie w 1988 roku. W 2015 r. ukończyła malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, w pracowni profesora Krzysztofa Wachowiaka. Jej prace prezentowane były na licznych wystawach w kraju i za granicą. Tylko w tym roku Aleksandra zaprezentowała swoje obrazy na wystawach w Atenach, Mediolanie i Londynie.

W swoim malarstwie artystka próbuje zinterpretować rzeczywistość za pomocą środków plastycznych, jednocześnie zachowując pozory realizmu. Inspiracje znajduje w swoim otoczeniu, traktując temat jako pretekst do poszukiwań formy. W czerwcu 2015 Aleksandra dołączyła do zespołu pracującego nad pełnometrażową animacją malarską „Twój Vincent” (2017), który był nominowany do Oscara i zdobył wiele międzynarodowych nagród. Obecnie artystka mieszka i tworzy w Atenach.