Rusza Opencall Magazine – ChaiKola kibicuje!

Opencall Magazine to nowe medium na rynku wydawniczym, które właśnie świętuje publikację swojego pierwszego numeru. Według pomysłodawców, Opencall ma być drukowanym magazynem mającym na celu umożliwienie młodym twórcom  prezentację swoich dzieł szerszej publiczności w Polsce, Londynie czy w Mediolanie. Magazyn ma udostępniać swoje szaty wszystkim –  fotografom, muzykom, projektantom mody, młodym niezależnym markom, artystom konceptualnym, rzeźbiarzom, malarzom, grafikom, a także innym twórcom.

Napoje Wild Grass towarzyszyły twórcom magazynu podczas premiery numeru, która miała miejsce w TFH Koncept. Kibicujemy takim twórczym inicjatywom!

Fot. P. Naguszewska / S. Fornalczyk

Wiemy, jak trudno jest w Polsce uzyskać publikację swoich prac w prasie. Sami stykaliśmy się z hermetycznie zamkniętym środowiskiem, nie wpuszczającym w swe kręgi nowych ,,świeżych`` nazwisk. Na zachodzie czasopisma działające na zasadzie opencall (otwartego naboru) dla artystów świetnie prosperują. W Polsce brakuje takiej platformy, a zapotrzebowanie na takie inicjatywy jest ogromne.