Podsumowanie Mistrzostw Świata w Australii!

Mistrzostwa Świata w cycle speedway rozgrywane w tym roku w Australii przyniosły grad wyróżnień dla polskiej reprezentacji. Zaczniemy od złotej Żanety Siemianowskiej, która zdobyła Indywidualne Mistrzostwo Świata Kobiet! Dla nas prawdziwa bohaterka i w dodatku Ambasadorka ChaiKoli! Srebro natomiast zdobył Damian Pelaczyk. Dodatkowo, srebrny krążek Polacy wywalczyli w  Drużynowych Mistrzostwach Świata seniorów, jak i juniorów. Wśród juniorów – Maciej Stefański (Ambasador ChaiKoli). Co więcej? Mistrzostwa Świata Par seniorów i juniorów – również przypadły Polakom. Mamy też brąz Bartka Grabowskiego w Indywidualnych Mistrzostwach Świata.

Niezmiernie cieszy wygrana seniorów w Pucharze Federacji (pierwsza historyczna) i drugie miejsce w tych samych zawodach juniorów. Puchar Federacji to prestiżowe zawody towarzyszące Mistrzostwom Świata. Wśród seniorskich reprezentantów Polski znaleźli się Ambasadorzy ChaiKoli: obok świetnego Dawida Basa, Kamil Bielica, Marcin Kołata, Mateusz Ludwiczak. Reprezentacją dowodził – Adam Bożejewicz, który jako kapitan poprowadził Polskę po tytuł. U juniorów walczyli chaikolowi reprezentanci – Maciej Stefański i Borys Wojciechowski.

Mieliśmy ogromną przyjemność i satysfakcję, być częścią tych sukcesów  polskich sportowców speedrowerowych i mocno wierzymy, że na następnych Mistrzostwach Świata wszystkie najważniejsze laury będą biało-czerwone.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Cycle Speedway Poland.