Podsumowanie Pucharu Świata w saneczkarstwie.

Podsumowanie saneczkarskiego sezonu 2017/2018 czas zacząć. Ostatnie zawody liczące się do klasyfikacji pucharowej, w których startował nasz Ambasador – Rafał Zasuwa – to Obdach-Winterleiten i Umhausen. W obydwu – nasze reprezentant – pomimo nie do końca satysfakcjonujących wyników – wykazał walkę do końca! W Obdach-Wintereiten, Rafal w eliminacjach startował z 30 czasem, po pierwszym ślizgu przesunął się o dwa oczka, i finalnie, po drugim ślizgu zajął 28 miejsce. Tuż przed nim uplasował się Patryk Budny. Były jeszcze szanse na start polskiej reprezentacji w składzie: Julia Płowy, Rafał Zasuwa, dwójka Patryk Budny/ Adam Jędrzejko. Niestety nie doszło do ślizgu drużynowego,  bo jeden z saneczkarzy „dwójki” zmagał się z kontuzją nogi.

Ślizg Rafał Zasuwy Obdach-Winterleiten

W ostatnich zawodach w Umhausen na drodze do lepszych wyników stanęła pogoda. Eliminacje oraz pierwszy ślizg poszły całkiem dobrze – na treningach Rafał pojechał 1:18.70, a pierwszy slizg na zawodach 1:19.40. W drugim dniu zawodów – zrobiło się mokro i tor zaczął się roztapiać, co miało przełożenie na wolniejszy zjazd – 1:25.58. To wszystko sprawiło, że Rafał uplasował się na 22. miejscu. Inni Polacy: Julia Płowy na 12. miejscu, Patryk Budny 25. Dwójka Adam Jędrzejko / Patryk Budny zajęła 9 miejsce.

fot. Chris Walch 


W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, w sezonie 2017/2018 – Rafał zajął 20. miejsce! Jest to skok z 34. miejsca, na którym uplasował się w zeszłym roku! (choć w zeszłym roku, nie startował we wszystkich zawodach). Dla nas – jest to znaczący progres! Tak trzymać! #ChaiKolaSupports!