Wild Grass w programie „Pomysł na Biznes” Wirtualnej Polski

„Pomysł na Biznes” to program na antenie Wirtualnej Polski omawiający, jak sama nazwa wskazuje, interesujące przedsięwzięcia biznesowe. Przedsiębiorcy mają okazję do prezentacji swoich osiągnięć, zaadresowania problemów, czy przedstawienie swoich planów na przyszłość.

***

ODCINEK „POMYSŁ NA BIZNES” POŚWIĘCONY WILD GRASS

***

A tak o nas piszą dziennikarze WP w zajawce do odcinka o Wild Grass:

„Naturalne napoje orzeźwiające na bazie ekstraktów herbacianych – to pomysł na biznes Małgorzaty Wujek i Michała Boreckiego, założycieli firmy Wild Grass, producenta marek ChaiKola, ChaiMate i Sobear. – Postanowiliśmy stworzyć pierwszą na świecie naturalną herbacianą kolę – mówią właściciele. Dziś w ofercie firmy znajduje się 5 gazowanych napojów. Najważniejsze to ChaiKola (połączenie herbaty i orzeszków kola) i ChaiMate (napój energetyzujący na bazie yerba mate). Wszystkie są produkowane i rozlewane na Mazowszu. – Nasze napoje wyróżnia naturalny skład, brak konserwantów i oryginalna receptura. Smaki skomponowaliśmy sami – podkreśla Michał Borecki.

Wszystko zaczęło się w 2010 roku, kiedy para zdecydowała się przenieść na stałe z Warszawy na Bali. Plan nie wypalił, a właściciele postanowili nie opuszczać Indonezji do momentu stworzenia pomysłu na własny biznes. I tak powstał polski napój orzeźwiający, który dzisiaj konkuruje na półce ze światowymi koncernami. – Od trzech lat obserwujemy dynamiczny wzrost sprzedaży. W ciągu ostatnich 6 miesięcy potroiliśmy sprzedaż względem 2017 roku – wyliczają właściciele. Tylko w czerwcu firma sprzedała 600 tys. puszek. Teraz Wild Grass szykuje się na podbój zagranicznych rynków. Na początku polskie napoje pojawią się w Czechach i na Ukrainie. Kolejnym etapem będą rozmowy z kontrahentami z Chin.”