Premiera bolidu Maria zespołu PUT Motorsport!

ChaiKola oficjalnym napojem PUT Motorsport. Premiera bolidu Maria!

Premiera bolidu Maria miała miejsce na Politechnice Poznańskiej, wśród inżynierów, dziennikarzy, partnerów przedsięwzięcia oraz przedstawicieli władz Uczelni. Imię bolidu nie jest przypadkowe – konstrukcja zawdzięcza je Marii Skłodowskiej – Curie, która jest imienniczką placu, przy którym znajduje się warsztat. Miejsce wyjątkowe, bo to drugi dom inżynierów! Imię dla czwartego bolidu nie jest niespodzianką – poprzednie trzy nazwy również nawiązywały do Poznania. Były to Warta, Wilda oraz Cybina – ta ostatnia, w zeszłym sezonie, wróciła jako medalistka ze sławnego toru F1 Silverstone z zawodów Formula Student United Kingdom.

Podczas premiery zaprezentowano krótką historię zespołu, najważniejsze osiągnięcia i oczywiście –  odsłonięcie bolidu Maria, z oficjalną okleiną i logotypami wszystkich Sponsorów. Tak właśnie będzie się prezentować bolid na 4 rundach zawodów, na które wybiera się zespół. Pierwsze – Formula Student United Kingdom na słynnym Silverstone już 11 lipca! Następnie FS East, FS Czech Republic oraz ostatnie, najbardziej prestiżowe – FS Germany na kolejnym torze F1 – Hockenheimring.

Po udzieleniu licznych wywiadów i pamiątkowych zdjęciach wszyscy wyruszyli na drugą część premiery – pokaz dynamiczny, który odbył się w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy – Akademii Kierowcy w Międzychodzie. Oprócz poczęstunku (i popitku w postaci napojów Wild Grass) na miejscu czekały prawdziwe emocje. Bolid Maria zademonstrował się w akcji. Przejazd był pokazem jednej z konkurencji dynamicznych zawodów Formula Student – Autocrossu. Goście mogli obserwować, oprócz samego przejazdu, jak wyglądają testy i serwis bolidu, co niewątpliwie uatrakcyjniło pokaz. Pojawił się też Gość Specjalny – Grzegorz Hypki z teamu Drift Warriors, który jest jednym z czołowych polskich drifterów.

Cieszymy się, że mogliśmy uświetnić premierę Marii. Nasze napoje kosztowali wszyscy – poczynając od Jego Magnificencji Rektora Politechniki Poznańskiej prof. dra hab. inż. Tomasza Łodygowskiego, po team inżynierski, jak i zebranych gości! Dziękujemy za zaufanie. ChaiKola jest oficjalnym napojem grupy inżynierskiej PUT Motorsport!

fot. dzięki uprzejmości Volkswagen Poznań Fabryka Samochodów użytkowych i Komponentów.

materiał wideo: Wojciech Raś.