Zawody w Adelajdzie: Puchar Federacji dla Polaków!

Puchar Federacji w wydaniu seniorskim i juniorskim – na medal! Wielki triumf seniorskiej reprezentacji Polski, która zdobywa pierwsze miejsce! Puchar Federacji to prestiżowe zawody towarzyszące Mistrzostwom Świata.  Klasą dla samego siebie był w tych zawodach Dawid Bas, zawodnik Śląska zdobył w tych zawodach 22 „oczka”. Wśród reprezentantów Polski znaleźli się ambasadorzy ChaiKoli: obok Dawida Basa, Kamil Bielica, Marcin Kołata, Mateusz Ludwiczak. Reprezentacją dowodził – kapitan Adam Bożejewicz, który podsumował walkę o Puchar tak:

„To był najważniejszy turniej w karierze. Dziękuję reszcie kadry, która poparła mój pomysł i dzięki nim pełniłem dziś rolę kapitana. Mam nadzieję, że nikogo nie zawiodłem. Dzisiaj było wszystko. Była drużyna, była walka do ostatnich metrów, były nerwy, mijanki, błędy, podpuszczanie przeciwników, zdrowy motywujący stres, ból nóg, a na sam koniec łzy radości. Dziękuję wszystkim kolegom z toru i z parkingu, tym co wspierali na trybunach i tym co śledzili w internecie. Tym najbliższym w domu i tym, którzy znoszą mnie tu na miejscu, każdy dziś pomógł. Dzięki ChaiKola & ChaiMate za dodatkową energię.”

Co więcej, juniorski Puchar Federacji (wśród reprezentantów – chaikolowi ambasadorzy: Maciej Stefański i Borys Wojciechowski) – wypadł niemal tak samo dobrze. Polacy zdobywają drugie miejsce! Wielkie brawa!