Unhappy Ending, czyli rozmowy o meandrach miłości.

„Unhappy Ending. Poems for the Broken/Hearted” to poetycki artbook w języku angielskim, poświęcony morfologii “złamanego serca” i towarzyszącym mu frustracjom. Jego twórczynie – Ania Malinowska (autorka wierszy) oraz Pola Dwurnik (autorka rysunków), za pomocą obrazu i tekstu, mapują etapy i struktury cierpienia po rozpadzie miłości, opisując niewzniośle epifanie rozstania.  Książka powstała na przestrzeni czterech lat w różnych miejscach na świecie: od Nowego Jorku, przez Katowice, Warszawę po amerykańską pustynię. Opowiada podróż przez bezdroża pustki i rozpaczy, śledząc pościg za sensem i odczarowaniem doświadczenia utraty. Stroni przy tym od gatunkowej dramy, z uczuciem i czcią traktując zaniedbany topos „nieszczęśliwego zakończenia”.
Wieczór z autorkami „Unhappy Ending” to nie tylko rozmowy o meandrach miłości, ale też okazja do zakupu książki. Dodatkowo na ścianie TFH Koncept zawisną prace Poli Dwurnik – „Dark Distractions” i „A Course of Affair”, znajdujące się w publikacji.
O autorkach:
Ania Malinowska – pisarka, poetka, teoretyczka kultury. Profesor na Uniwersytecie Śląskim. Publikowała teksty naukowe w wielu wydawnictwach międzynarodowych, a jej opowiadanie „Island for the Lost” ukazało się w zbiorze „Dispatches from the Institute of Incoherent Geography” wydanym przez Flugschriften w 2019 roku w Nowym Jorku. W maju tego roku nakładem wydawnictwa Dragon ukaże się jej pierwsza powieść.
Pola Dwurnik – artystka wizualna, rysowniczka, malarka, związana z Warszawą i Berlinem. Główne obszary jej działalności to malarstwo olejne oraz szerokie spektrum rysunku. Jest autorką sześciu rysunkowych książek artystycznych. W 2013 roku wydała głośną publikację „Girl on Canvas. Dziewczyna na płótnie”, będącą zbiorem literackich interpretacji jej obrazów. Jej prace znajdują się w wielu kolekcjach sztuki, m.in. w Muzeum Narodowym w Gdańsku, Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie, Muzeum Współczesnym Wrocław we Wrocławiu.

Było nam miło, że napoje Wild Grass umiliły czas gościom kameralnego wieczoru z „Unhappy Ending”. Zdjęcia dzięki TFH Koncept.