Napoje Wild Grass na 11. LGBT Film Festival

Miło nam ogłosić, że będziemy Partnerem 11. LGBT Film Festiwal, który w tym roku odbędzie się w Warszawie oraz 8 miastach Polski m.in. w Krakowie, Szczecinie, Poznaniu, Łodzi, czy Katowicach. Z wiadomych powodów, tegoroczny LGBT Film Festival odbędzie się w formie hybrydowej. Po zakończeniu festiwalu w kinach, wybrane tytuły z repertuaru będą dostępne na platformie outfilm.pl. Dzięki temu festiwal otrzyma drugie życie i będzie bardziej demokratyczny. Filmy będą dostępne dłużej i dla większej ilości osób.

W tegorocznym programie festiwalu, oprócz tytułów z najważniejszych światowych festiwali w Cannes, Berlina, Wenecji, czy Sundance, organizatorzy prezentują również filmy bardziej kameralne, awangardowe i spoza mainstreamu. Niektóre z nich odbijają polską rzeczywistość – mówią owalce o prawa mniejszości. Inne koncentrują się na biografiach osób nieheteronormatywnych i wzbogacają queer historię. Każdy z osobna powstał z myślą o wszystkich widzach – przeciwko jakimkolwiek podziałami kategoriom.

Przykrym jest fakt, że w tegorocznym rankingu ILGA-Europe Polska została uznana za najbardziej homofobiczny kraj Europy. Dlatego festiwale tego typu i okazywanie wsparcia osobom LGBT+, jest poniekąd naszym obowiązkiem.  Nasza firma Wild Grass znalazła się wśród dumnych Partnerów festiwalu, obok JP Morgan Chase & Co., Niemieckiej Centrali Turystyki, Dentons, IG Knowhow Limited, czy Credit Suisse.

A tutaj przedstawiamy relację z Gali Otwarcia, która odbyła się w Kinotece w Warszawie.

Zdjęcia dzięki uprzejmości LGBT Film Festival.