Worst Warsaw Derby Team

wrotki_NAPIS_2000

To warszawska drużyna roller derby, należąca do koedukacyjnej ligi Worst Warsaw Derby League. Najgorsi tylko z nazwy, tak na przekór, bo zawsze wkładają mnóstwo serca i radości w to, co robią. Roller derby to kontaktowy sport wrotkarski rozgrywany na płaskim, owalnym torze. Rozgrywki są bardzo dynamiczne, pełne emocji (i siniaków), a w skrócie można je wytłumaczyć jako połączenie rugby bez piłki oraz wyścigów.

W Polsce sport ten istnieje od 2013r. i prężnie się rozwija. W tym roku została nawet utworzona reprezentacja Team Poland na mistrzostwa świata, w którego składzie znalazła się nasza zawodniczka! Dodatkowo, każda zawodniczka ma swój derbowy pseudonim, często nawiązujący do jej prywatnego życia, osobowości, bądź jakiejś szczególnej cechy. Są wśród nas m. in. eScapeGoat, doktorantka, na co dzień pracująca z kozami, PunkAche – wielbicielka punku i naleśników czy też Bionic MadiNess, która posiada kawałek metalu w nadgarstku.

Oprócz adrenaliny, którą daje ten sport, wszystkim przyświecają wspólne wartości, takie jak równość, tolerancja i wzajemne wsparcie, także poza granicami toru. Drużyna spotyka się nie tylko podczas treningów, ale także na skateparkach i wspólnych przejażdżkach po mieście. Po takim wysiłku, łyk ChaiMate jest wspaniałym orzeźwieniem i zastrzykiem energii do dalszej jazdy!

Zdjęcia: Jack Tomaszewski / Tymon Skrzynik

polaroid_wrotki_800_800

SPRAWDŹ CO SŁYCHAĆ U WARSAW WORST DERBY TEAM!