Faza wykonawcza bolidu PUT Motorsport dobiega końca!

To już ostatnia prosta fazy wykonawczej budowy bolidu. Przez ostatnie dwa miesiące drużyna PUT Motorsport prowadziła zaawansowane działania, żeby finalizować projekt nowego bolidu. Prace obejmowały – klejenie monocoque’u, wykonawstwo stelażu do nadania mu ostatecznego kształtu, czy spawanie mocowań do ramy – to prace działu konstrukcji nośnej. Grupa aerodynamiki w dalszym ciągu pracowała nad najdokładniejszym wykonaniem elementów pakietu aerodynamicznego. Poza tym, grupa zawieszenia zbierała kolejne elementy, a grupa silnika prowadziła remont jednostek napędowych. W grupie elektrycznej powstał szczegółowy schemat wiązki elektrycznej, stanowisko do jej wykonawstwa,  co spowodowało realizację prac wykonawczych.

W maju – ambitne pomysły w fazie projektowej zaowocowały wieloma nowościami technicznymi, które włączono do bolidu.  Karbonowe obręcze, monocoque typu cut & fold wykonany z włókna węglowego i aluminiowego plastra miodu. Jest to zoptymalizowany pomysł zaczerpnięty z poprzedniego  bolidu „Cybiny”. Ponadto zamontowano układ dolotowy wykonany z włókna węglowego, tytanowy układ wydechowy, kontrolę trakcji oraz telemetrię, dzięki której będzie możliwość bieżącego śledzenia parametrów bolidu. Zespół ma nadzieję, że dokładne wykonanie poszczególnych elementów bolidu, przełoży się na wyniki na zawodach!

ChaiKola towarzyszy w pracach fazy wykonawczej, niecierpliwie czekając na odsłonę nowego bolidu, który będzie nosił imię „Maria”. Premiera już wkrótce!