Youth, czyli jednodniowy pokaz młodych artystów

YOUTH to projekt artystyczny, który ma na celu wsparcie i promocję młodych artystów oraz umożliwienie im wyjścia poza granice standardowych kręgów kojarzonych ze sztuką. W tym celu, kilkunastu młodych twórców spotkało się w przestrzeni TFH Koncept na jednodniową wystawę swoich prac. Kurator Taras Gembik zebrał gorące artystyczne nazwiska z różnych obszarów – poczynając od fotografii, poprzez sztuki wizualne, na rzeźbie kończąc. Charakterystyczne jest pochodzenie twórców – wszystkich łączy dziedzictwo Europy Środkowo-Wschodniej.

Wśród artystów znaleźli się m.in.  – ukraińska fotografka od sześciu lat mieszkającą i tworząca w Polsce, I (L’hommeressort) – białoruski artysta wizualny, performer. – performerka i kostiumografka z Łodzi,  () – warszawska rzeźbiarka, graficzka i ilustratorka, czy  – artystka wizualna i fotografka z Ukrainy, mieszkająca i tworząca w Warszawie. Ponadto swoje prace zaprezentowali –  założycielka postartystycznej inicjatywy introligatorskiej,  ( ) – scenograf, performer i stylista włosów. A także artysta  , czy ilustratorka  . 

Imprza YOUTH promująca sztukę młodych twórców odbyła się przy muzyczce kolektywu Pan Kocan i ANBTN. Napoje Wild Grass jak zwykle były potężnym wsparciem dla zebranych gości. #ChaiKolaSupports <3